Само 50 000 първолаци на 15 септември

Само 50 000 първолаци на 15 септември

08.09.2010 г. 12:43 ч.

Ива Капкова - News4000.bg

 

Всички училища щели да започнат навреме учебната година, увери образователният министър Сергей Игнатов. Той обяви, че на този 15 септември за първи път школския праг ще прекрачат едва 50 000 първолаци.

Преди началото на правителственото заседание просветният министър коментира казуса с бъдещия наследник на подалата оставка заради гафа с указанието класните ръководители да определят етническата принадлежност на учениците си зам.-министърка на образованието Милка Коджабашиева. Игнатов повтори, че Коджабашиева е много добър експерт и ще остане в системата на образованието. Той бе категоричен, че няма напрежение заради случая.

Според Игнатов днес на заседанието си Изпълнителната комисия на ГЕРБ ще обсъди и вероятно ще избере

бъдещия му заместник сред няколко кандидатури, които до момента се обмислят. Утре вероятно ще се знае името на новия зам.-министър на образованието, но кои са кандидатите - просветник номер едно не издаде.

Игнатов само призна, че търси човек, който да влезе с „ летящ старт в системата".

Бъдещият му зам също така трябвало да няма недостатъци от рода - да се оглежда, да се ослушва и да губи време за адаптация, описа изискванията си министърът. Той каза, че мечтае да намери човек „като сър Кен Робинсън, който промени британското образование”.

Кен Робинсън е световно признат образователен експерт,

който е и консултант на редица правителства. Той е особено популярен с тезата си, че училището убива творческото начало. Според британеца образователната система трябва да подхранва, а не да потиска стремежа на децата към творчество и креативност.

Коментари

Няма коментари по тази статия

Напиши коментар


 

ОЩЕ НОВИНИ


НАЙ-ЧЕТЕНИ

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/classes/Article.php on line 105

.


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/classes/Article.php on line 105

.


АНКЕТА

Кое е най-спешно за Пловдив и неговите жители?







КРИМИ

Конфискуваха ментета в търговски център „Гранд”

250 колани, копчета за ръкавели, чанти, химикали, шалове, портфейли, ануцизи, колани, шапки, очила, якета и други артикули, носещи незаконно марки.

РЕГИОН

400 метра проводници бяха откраднати в село Градина

Кражбата е била извършена в периода 5-9 февруари .

ПОЛИТИКА

Известни пускат ГОРД в политиката

Стотина бизнесмени, писатели, дипломати, спортисти, журналисти, политици и други обявиха създаването на ново движение.

ФУТБОЛ

Локомотив победи Луч-Енергия

Успехът на Локо Пловдив донесе Любо Цеков четвърт час преди края


Радуканов: Искам да показваме комбинативен и атакуващ футбол

Старши треньорът на Ботев даде оценка на представянето на своя отбор в първата проверка на турска земя


Радуканов пробва юноша на Зенит

22-годишният Александър Петров ще изкара едноседмични проби в „Ботев”


СПОРТ

Пиронкова отказа шампионката от "Ролан Гарос"

Това беше втори мач между двете, като отново Цвети излиза краен победител. Предишният им сблъсък беше през 2006 година на 1/4-финалите в Стокхолм, когато Пиронк


Снегът обърка подготовката на колоездачите от „Цар Симеон”

Заради заснежените и заледени пътища, състезателите от представителния мъжки тим не излизат повече от седмица на редовни тренировки по шосетата


8 стрелци от „Тракия” в националния за европейското във Финландия

Заради сериозна контузия в рамото от групата за Финландия отпадна младият талант Ангел Чонин


Маричанка стана Волейболистка на месец януари

В гласуването взеха участие представители на елитните клубове у нас и журналистите


Цвети Пиронкова прегази естонка на ФЕД къп

Час след успеха на Елица Костова над естонката Маргит Рютел на ФЕД къп и Цветана Пиронкова се справи с представителка на Естония