БСП посвети „Една година шменти-капели!” на ГЕРБ

БСП посвети „Една година шменти-капели!” на ГЕРБ

28.07.2010 г. 17:02 ч.

Ива Капкова - News4000.bg


„Една година шменти-капели!” е заглавието на новата премиерна книга на БСП, посветена на първите 12 месеца от управлението на ГЕРБ. Авторският соцколектив е от редиците на червената младежка армия на социалистите и си е направил труда да събере в сборник бисери и карикатури на най-видните ни управници.

Най-много цитати тук ще откриете на премиера Бойко Борисов и неговото вице Симеон Дянков. Не липсват крилати фрази и на икономическия министър Трайков, образователния Сергей Игнатов, и на депутатите от ГЕРБ по най-различни управленски теми.

В главата, наречена „За кризата ли питате?” на челно място се мъдри експертната оценка на министър-председателя: „Европа си внесе кризата сама.

Все повече лидери отчитат това. Били се срутили някакви фондове в Америка. Нас в Европа какво ни интересуваше това”, пределно искрен е Бойко Борисов.

 „Ако правителството не се справи с кризата, ще подам оставка в средата на годината!",

припомня сборничето обещанието, дадено от финансовия министър Симеон Дянков. 

Кризата още не е отминала, но средата на годината я задминахме, сме длъжни да припомним ние пък на финансист номер едно...

Който очевидно си е забравил клетвата. И не само не смята да дава оставка, ами замисля да пише бюджети за три поредни години напред, до края на мандата.

В края на юли и на прага на най-отпускарския месец август повече от актуално звучи Дянковият призив, също намерил място в книжлето: „Ходете спокойно на море – кризата свърши.” 

Ще вземе народонаселението да му се върже и да последва съвета му, та после морето да му излезе в буквалния смисъл солено и да реши да си потърси вересиите от министъра. А иначе в Слънчев бряг наистина са преборили кризата и вярват на компетентната оценка на Дянков, че е дошъл краят на икономическия и финансов срив – цените хич не са кризисни, а като за пълни портмонета - 5 лв. е супата, толкова е и хот-догът, бирата и колата варират от 1,50 до 4 лв.

Всъщност, цените по морето сигурно са пораснали след прочутото изказване на Борисов, поместено в сборника: „Българите не са бедни.

Влоговете в банките се увеличават с по един милиард на месец.”

Навярно по тази причина следва другото му премиерско решение, продикутвано от факта, че нашенецът има достатъчно пари:

„Замразяват се пенсиите и заплатите до средата на 2010 г.” 

Само преди ден стана ясно, че „замразяването” ще продължи и през следващите две години - справка проектобюджета за 2011 и прогнозата за 2012 г. И понеже е горещо, и все ни тегли към фризера, оставаме на вълна „замразяване”.

„Замразяваме АЕЦ „Белене, ще помислим до ноември”, е друга крилата мисъл на премиера, намерила място в сборника.

Страничка по-напред ни напомня, че премиерът е въвел забрана за употребата на думата „замразяване”, но май води класацията за най-честото й използване: „Думичките „замразяване” и „спиране” съм ги забранил.

В главата, посветена на вътрешния ред и сигурност, и наречена „Буба лази, буба лази… Нашата полиция ни пази…”,

следва изповедта на един премиер: "За съжаление, полицейското у мене никога няма да си отиде”.

Актуално, предвид последния случай на полицейско насилие в частен дом в Кърджали, звучи и следващата реплика: „Гледайте с хумор на обвиненията в полицейщина.” Особено хумористичен поглед над нещата могат да демонстрират Ширин от Кърджали със сцепената глава и униженият ексминистър Цонев, дето ще им плащаме в Страсбург всички, най-вероятно, за показното чувство за хумор на МВР.

Социалистическата редколегия не е пропуснала да увековечи и приятелството Борисов-Цветанов, пуснало корените си още от общата им работа в МВР, та до „Дондуков” 1. Признанието на Бойко Борисов за доверието, което храни към вътрешния си министър:

„За радост, имам верен приятел в лицето на Цветан Цветанов, който може сам да си изглади панталоните, допълваме се. Пази Боже, Цветан Цветанов един ден да каже: Бойко Борисов не ми е лидер.”

Вечен бисер си остава изказването на Борисов по повод очистването на партията от вредните единици:

Готов съм да пожертвам всеки, само за да не ми падне рейтингът… Цецо, виж колко ми е голяма главата!

Че премиерът е ценител на любовта и претворяването й на дела, си личи и от пожеланието, което отправя към майките, заченали ин витро.

Жените току-що са се оплакали на тържествена церемония как опитват с години да заченат и как забременяването на петия опит, например, коства страхотни усилия, а министър-председателят Борисов се изцепва: „Само имам една забележка към вас: думата „усилия” не е правилна за тоя случай, щото все пак това е приятно нещо!”

Накрая премиерът, който междувременно е замразил заплати и е спрял де що може да се спре, бори и демографската криза, като рисува утопичния образ на милата ни родина като Света троица:

„Ние сме страната на бабите, бебетата и Бойко Борисов, който строи детски градини”.

След този сборник с весели текстове и картинки, дето го издаде младата смяна на БСП, ако съм на мястото на Бойко Борисов, ще си искам хонорара за главната роля. Ами тъй де, без муза няма творба!

Коментари

samurai - 09:33, 30 юли

За жалост след 60 години комунизъм и ченгесарство все още има червени лумпени,които ни дърпат назад ! Все пак радостното е че ГЕРБ и Б.Борисов им нанесоха съкрушителен удар на изборите и каквито и пасквили да пишат бъдещето им е винаги под 10% гласоподаватели и винаги в съюз с ДПС до пълното им исчезване от реалният политически живот в България !

Напиши коментар


 

ОЩЕ НОВИНИ


НАЙ-ЧЕТЕНИ

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/classes/Article.php on line 105

.


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/html/classes/Article.php on line 105

.


АНКЕТА

Кое е най-спешно за Пловдив и неговите жители?







КРИМИ

Конфискуваха ментета в търговски център „Гранд”

250 колани, копчета за ръкавели, чанти, химикали, шалове, портфейли, ануцизи, колани, шапки, очила, якета и други артикули, носещи незаконно марки.

РЕГИОН

400 метра проводници бяха откраднати в село Градина

Кражбата е била извършена в периода 5-9 февруари .

ПОЛИТИКА

Известни пускат ГОРД в политиката

Стотина бизнесмени, писатели, дипломати, спортисти, журналисти, политици и други обявиха създаването на ново движение.

ФУТБОЛ

Локомотив победи Луч-Енергия

Успехът на Локо Пловдив донесе Любо Цеков четвърт час преди края


Радуканов: Искам да показваме комбинативен и атакуващ футбол

Старши треньорът на Ботев даде оценка на представянето на своя отбор в първата проверка на турска земя


Радуканов пробва юноша на Зенит

22-годишният Александър Петров ще изкара едноседмични проби в „Ботев”


СПОРТ

Пиронкова отказа шампионката от "Ролан Гарос"

Това беше втори мач между двете, като отново Цвети излиза краен победител. Предишният им сблъсък беше през 2006 година на 1/4-финалите в Стокхолм, когато Пиронк


Снегът обърка подготовката на колоездачите от „Цар Симеон”

Заради заснежените и заледени пътища, състезателите от представителния мъжки тим не излизат повече от седмица на редовни тренировки по шосетата


8 стрелци от „Тракия” в националния за европейското във Финландия

Заради сериозна контузия в рамото от групата за Финландия отпадна младият талант Ангел Чонин


Маричанка стана Волейболистка на месец януари

В гласуването взеха участие представители на елитните клубове у нас и журналистите


Цвети Пиронкова прегази естонка на ФЕД къп

Час след успеха на Елица Костова над естонката Маргит Рютел на ФЕД къп и Цветана Пиронкова се справи с представителка на Естония